Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«Украинско-еврейские взаимоотношения: вчера – сегодня»

Вышел в свет сборник Общества по изучению религиозной философии и фольклора евреев Восточной Европы Kerem-Daat под названием «Украинско-еврейские взаимоотношения: вчера – сегодня» (Запорожье, 2007, 147 с., редактор Б.Л. Эстеркин). Издание осуществлено при поддержке Голландского еврейского гуманитарного фонда и при содействии Украинского центра изучения истории Холокоста. В сборник вошли десять статей, объединенных тематикой украинско-еврейских взаимоотношений в исторической перспективе и в современности. Авторы статей – как профессиональные историки-исследователи, так и студенты, делающие первые шаги в области изучения вопросов межнациональных взаимоотношений и иудаики. Среди работ первых выделим новаторскую статью киевского историка, кандидата исторических наук Жанны Ковба «Рабини та рабинати у єврейських релігійних громадах східної Галичини періоду Другої Речі Посполитої», содержащую большой массив фактического материала и анализ статуса и деятельности духовных лидеров еврейских общин регионов Западной Украины накануне Холокоста. Среди студенческих работ выделяется статья студента Киво-Могилянской академии Виталия Штефана «Роль митрополита Андрея Шептицкого в спасении евреев Западной Украины в 1941-1944 гг.», представляющая собой попытку реконструкции духовного облика и благородной деятельности митрополита УГКЦ в условиях проводимого нацистами геноцида евреев. Тираж сборника 280 экз., он доступен читателям в библиотеке Украинского центра изучения истории Холокоста.

Останні Новини

 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top