Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Війна росії проти України і пам'ять про Другу світову війну

insidethegates8-9 травня Україна відзначатиме День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом та завершення Другої світової війні в Європі. Цього року про катастрофу Другої світової війни ми будемо згадувати в умовах повномасштабної військової агресії рф проти України.

 Як ніколи раніше нам буде важко говорити з дітьми про ті часи і події. Ми вже ніколи не зможемо говорити лише про Другу світову війну, не проводячи паралелі з сучасними трагічними подіями. У кожного з нас своя історія, свої спогади, свій біль та спільна мета і мрія

Ми вирішили зробили декілька корисних посилань для Вас, які, сподіваємося, допоможуть у підготовці занять до пам'ятних днів.

Інформаційно-педагогічний бюлетень "Уроки Голокосту", № 1 (69),січень–березень, 2022 р. Тут Ви знайдете матеріали (інтерв’ю, виступи, відкриті лекції, відеоматеріали, аналітичні статті тощо), що з’явились у публічному просторі після початку повномасштабного вторгнення РФ у вільну й незалежну Україну.

Бюлетень можна завантажити на сайті УЦВІГ за посиланням:

https://www.holocaust.kiev.ua/News/details/bul1_69_2022_news

Інтерактивний путівник «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії». У розділі "дати" є готові тематичні матеріали для вчителів.

Важливо, що посібником зручно користуватися під час дистанційного навчання.

Ознайомитися з заняттями можна за посиланням: http://memory.kby.kiev.ua/

Запис презентації українського перекладу книги "Війни Клари"

https://www.youtube.com/watch?v=VRV6604lAqw&t=7s

Запис презентації українського перекладу книги "Фурій Гітлера"

https://www.youtube.com/watch?v=Iqv6gz8AL10&t=31s

Запис вебінару "Кожному своє? Інклюзивна пам'ять про жертви Бабиного Яру" https://www.youtube.com/watch?v=di8qFbNGCJI&t=66s

Запис вебінару "Пам'ять про "бабини яри" України"

https://www.youtube.com/watch?v=U6Jggxh8z20&t=10s

У коментарях Ви можете ділитися своїми думками з приводу відзначення пам'ятних дат цього року. Будемо раді почути Вас.

Дякуємо, що тримаєте освітній фронт! Разом до перемоги! Бережіть себе!

Останні Новини

 • Вплив війни та російської агресії проти України на дослідження Голокосту

  28 листопада 2022 року керівник Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський виступив онлайн на засіданні Академічної Робочої групи (Academic Working group) Міжнародного альянсу з дослідження, викладання та збереження пам’яті про жертви Голокосту (International Holocaust Remembrance Alliance - IHRA), яке проходило в Ґетеборзі (Швеція).

  [Докладніше]
 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top