Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Weiss-Wendt, Anton. Murder without hatred. Estonians and the Holocaust. - Syracuse - New York: Syracuse University Press, 2009. - 476 p. ISBN 978-0-8156-3228-3

insidethegates Исследование старшего научного сотрудника Центра изучения Холокоста и религиозных меньшинств в Осло (Норвегия) д-ра Антона Вейсс-Вендта "Убийство без ненависти. Эстонцы и Холокост" фокусируется на обстоятельствах уничтожения евреев, цыган и советских военнопленных нацистами в период нацистской оккупации, а также на роли местного населения в этих событиях. По словам автора, "новизна подхода в том, что я помещаю феномен сотрудничества местного населения в Холокосте в более широкий контекст коллаборации как таковой. … Если рассматривать Холокост изолированно, мы можем упустить из виду важные обстоятельства, объясняющие нам мотивы коллаборации. Здесь нас интересует преимущественно "прибалтийский" взгляд на "окончательное решение". В связи с этим, где это возможно, нам необходимо сравнение с Латвией и Литвой. … Этот сравнительный подход - единственный способ объяснить, почему в Эстонии события порой принимали другой оборот". Как пишет профессор университета Северной Каролины Кристофер Браунинг, "эстонцы - по убедительным словам Антона Вейсс-Вендта - оказались для Третьего рейха "идеальными коллаборационистами". Пострадавшие от советской оккупации 1940 года и затем соблазненные предпочтительным отношением нацистов к себе как к наиболее совершенным в расовом отношении среди восточно-европейских народов, эстонцы встречали нацистов не как завоевателей, а как освободителей, и двигались в русле их политики руководствуясь не столько антисемитизмом, сколько искаженным национализмом. В выдающемся исследовании А. Вейсс-Вендта освещается доселе неизвестная глава Холокоста".

Останні Новини

 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top