Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Yad Vashem Studies. – 2013. – Vol. 41. – № 3.

insidethegatesЗавдяки угоді, що її було укладено між бібліотечним відділом Меморіалу «Яд Вашем» та Українським центром вивчення історії Голокосту, бібліотека Центру поповнюється новими академічними виданнями «Яд Вашем». Вийшли друком нові числа наукового часопису «Яд Вашем стадіз» (Наукові записки «Яд Вашем»). Пропонуємо читачеві перелік статей з нового випуску.

Єхуда Бауер. Iзраель – In Memoriam.
Отто Дов Кулка. Ізраель Гутман — In Memoriam.
Хаві Дрейфус. «Вони настільки живі серед мене». Ізраель Гутман (1923–2013): переживший Голокост, боєць в гетто і єврейський історик.
Йорам Хаймі і Войцех Мазурек. Виявлення залишків нацистського табору смерті. Археологічні дослідження в Собіборі.
Авіну Ронен. Ланцюг, що зник. Табенкін і Яарі останні в’язні гетто.
Девін Пендас, Лаура Джоккуш, Габріель Фіндер. Судові процеси щодо Аушвіцу: єврейський вимір.
Шмуель Ледерман. Історія нерозуміння. «Банальність зла» та історіографія Голокосту.
Нога Волф. Антисемітизм і Просвітництво? Традиційне бачення викликане Uriel Tal.

Останні Новини

 • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

  На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

  [Докладніше]
 • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

  2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

  [Докладніше]
 • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

  Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

  [Докладніше]
 • Ковель: життя та загибель єврейської громади

  Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

  [Докладніше]
 • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

  Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top