Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Yad Vashem Studies, 2010, No. 38 (2).

Вышел из печати новый выпуск журнала "Исследования Яд Вашем" - одного из крупнейших в мире научных периодических изданий по истории Холокоста, который издается два раза в год. Особенностью данного номера является то, что большинство статей сосредоточено на истории Холокоста в Восточной Европе, в частности на советских оккупированных землях. Приводим названия исследовательских статей выпуска: 
- Элиэзер Шварц. Роль "ИГ Фарбен-Аушвиц" в строительстве лагеря уничтожения в Биркенау;
- Стефан Ленштедт. Принудительный труд евреев в маленьких гетто в районе Вартегау;
- Альберт Каганович. Еврейские беженцы и советские власти в период Второй мировой войны;
- Ян Леничек. Чехословацкая служба Би-би-си и евреи во время Второй мировой войны;
- Гай Мирон. Объединяя различия: Холокост и еврейская историография - проблемы и перспективы 

Останні Новини

 • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

  На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

  [Докладніше]
 • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

  2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

  [Докладніше]
 • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

  Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

  [Докладніше]
 • Ковель: життя та загибель єврейської громади

  Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

  [Докладніше]
 • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

  Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top