Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Чтобы знали и помнили

В 2005 году в Иерусалиме Яд Вашем издал книгу «Чтобы знали и помнили», под редакцией Беллы Гутерман и Авнера Шалева. На основе книги Исраэля Гутмана «История Катастрофы» и материалов Музея истории Катастрофы Яд Вашем, перевод на русский язык Марка Шрабермана, редактор перевода Лариса Шварц. Редакционная коллегия – Ишай Амрами, Наама Галиль, Иегудит Инбар, Хавива Пелед Кармели, Иегудит Шендар, Нина Шпрингер Ахарони. Книга прекрасно оформлена, издана она к 50-летию со дня основания Национального Мемориала Катастрофы (Шоа) и Героизма. 
В обращении Председателя Совета директоров Яд Вашем Авнера Шалева говорится о том, что сегодня, через 50 лет со времени основания музея Гора Памяти (Гар Газикарон) «превратилась в центр еврейской и мировой памяти о Катастрофе». 
Новый музейный комплекс в Яд Вашем, о котором много говорится в альбоме – «сосредоточие колоссальных знаний, накопленных за 60 лет исследований Катастрофы». Книга проводит читателя «сквозь череду событий в той последовательности, в какой они представлены в Яд Вашем». 
Напомним читателю, что Яд Вашем был основан в 1953 году; в 1957 году было открыто первое здание на Гар Газикарон; в 1962 году открылась Аллея Праведников народов мира; только в 1994 году открыт Международный институт по исследованию Катастрофы; в 1999 открыто здание Международной школы; в 2000 году состоялся визит папы римского Иоанна Павла II; и наконец 15 марта 2005 года произошла инаугурация нового музея.
Подчеркнем, что каждому украинскому учителю, который принял участие на семинаре в Яд Вашем, был подарен этот замечательный альбом по истории Шоа. 
Для всех тех, кого интересует история Катастрофы, история Мемориала Яд Вашем – мы предлагаем E-mail: publications.marketing@yadvashem.org.il

Останні Новини

 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top