Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«Музеї: Переосмислення». Початок проєкту

 

insidethegates17-19 листопада 2023 року в Києві відбувся семінар в рамках проєкту «Музеї: Переосмислення». Протягом трьох днів учасники обмінювалися досвідом, обирали стратегії та інструменти для реалізації новаторських ідей, підтримували один одного та знаходили шляхи спільного розвитку. Важливою частиною семінару стали дискусії щодо переосмислення роботи в умовах війни росії проти України та практичне заняття про травмачутливий підхід, зокрема у сфері виставок, заходів, шкільних проєктів.

На завершення відбулася екскурсія мультимедійною документальною експозицією, присвяченою 82-м роковинам трагедії Бабиного Яру "Дзеркала смерті" та обговорення концепції такої експозиції з її автором, відомим українським істориком, провідним науковим співробітником Музею історії міста Києва Віталієм Нахмановичем у виставковому центрі "Жива пам'ять" НІМЗ "Бабин Яр".Найкращим чином зміст цієї експозиції виражений в тексті на початку перегляду: "Ми певні, що Бабин Яр має нести людям універсальне знання про зло вчорашнє, аби надихнути їх зупинити зло сьогоднішнє. Ми закликаємо разом пройти шляхом, яким йшли у свій останній путь київські євреї 29 вересня 1941 року. І на кожному кроці цієї Via Dolorosa зазирнути у численні дзеркала в яких відбиваються долі жертв Голодомору і Маріуполя, депортованих кримських татар і розстріляних ромів, в'язнів ГУЛагу, Сирця та Ягідного, військовополонених, вбитих у Катині, Дарниці та Оленівці...". Організаторами експозиції виступили НІМЗ "Бабин Яр", Музей історії міста Києва, Громадський комітет для вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру (Комітет "Бабин Яр")

💭Ось декілька відгуків про семінар  від учасниць:

📌 Листопадовий короткий день виявився плідним: разом з колегами і кураторами ми проаналізували потреби, окреслили підходи до навчальних та комеморативних заходів про Голокост після 24.02.2022, обрали стратегії та інструменти для реалізації власного задуму, поговорили про травмачутливий підхід у сфері проведення виставок, заходів, шкільних проєктів в умовах досвіду війни. Вірю, що отримані знання і практичні навички допоможуть мені у педагогічній діяльності та дослідницькій роботі” - Ірина Носова , Запоріжжя.

📌 Дружня атмосфера, цікаві ідеї, спілкування у колі справжніх експертів. Ми один в одного навчаємося, ділимося досвідом. Для мене це дуже важливий проєкт. У ньому я бачу особистий розвиток, як керівника установи, а також розвиток своєї установи у своїй громаді” - Ольга Сошникова , Харків.

🙏 Дякуємо всім учасникам за активну участь, відкриті діалоги та неймовірну енергію!

Протягом наступних тижнів будемо далі знайомити з нашими учасницями й учасниками та їхніми ідеями.

Фінансування здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut. goethe.de

Goethe-Institut Goethe-Institut Ukraine Auswärtiges Amt

#МузеїПереосмислення #ІсторіяГолокосту #Другасвітовавійна

Фотогалерея семінару

 

Останні Новини

Дивитися всі

Top