Педагогічні видання
-
(Не)дитячі історії: помічник для роботи з виставкою та Додаток до нього
(Не)дитячі історії: помічник для роботи з виставкою / упоряд. Уфімцева Н. С., Бобров В.О. – Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2021. – 144 с.
(Не)дитячі історії: Додаток до помічника для роботи з виставкою / упоряд. Уфімцева Н. С., Бобров В.О. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 45 с.
[Докладніше] -
Нове видання: Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року
Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року. Рекомендації для вчителів : електронне видання / упоряд. В. О. Бобров. Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2022. 66 с.
[Докладніше] -
Дорогами пам’яті: як організувати меморіальні візити до місць масових поховань
Дорогами пам’яті: як організувати меморіальні візити до місць масових поховань (з досвіду проєкту «Захистимо пам’ять») / Упоряд. Педан-Слєпухіна О. Л. – Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2020. – 128 с.
[Докладніше] -
Пам’ятаймо. Історія і уроки Голокосту. Роботи молодих дослідників
Пам’ятаймо. Історія і уроки Голокосту. Роботи молодих дослідників 2010–2019 рр. – Київ: Український центр вивчення історії Голокосту, 2020. – 612 с.
[Докладніше] -
Пам’ятаймо. Історія і уроки Голокосту. Роботи молодих митців
Пам’ятаймо. Історія і уроки Голокосту. Роботи молодих митців / Український центр вивчення історії Голокосту, Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. – К., 2020. – 156 с.
[Докладніше] -
Вперше видання УЦВІГу щодо протидії ромофобії
Роми: міфи та факти. Навчально-методичний посібник для вчителя з протидії ромофобії / Авт.-упоряд. О. Войтенко, М. Тяглий. – Київ: Український центр вивчення історії Голокосту; КВІЦ, 2018. – 140 с.
[Докладніше] -
Оголошуємо про нову збірку навчально-методичних матеріалів з історії Бабиного Яру
Бабин Яр: пам’ять на тлі історії. Путівник для вчителя: збірник навчально-методичних розробок шкільних занять на основі віртуальної виставки та документального фільму / Ред.-упор. В. Бобров. – Київ: Український центр вивчення історії Голокосту, 2017. – 156 с.
[Докладніше] -
Уроки минулого
Подольський А. Ю. Уроки минулого: Iсторiя Голокосту в Українi / Навч. посiбник. – Вид. 5-те.— К.: ТОВ «Спринт-Сервiс», 2018 — 104 с. ISBN 978-617-7021-48-2
[Докладніше] -
Від першої особи: історія Голокосту у свідченнях очевидців
Від першої особи: історія Голокосту у свідченнях очевидців. – Київ: Український центр вивчення історії Голокосту, 2014. – 277 с. ISBN 978-966-2214-48-2
[Докладніше] -
Історія Голокосту: освіта та пам'ять. Посібник для вчителя.
Історія Голокосту: освіта та пам'ять. Посібник для вчителя. – Вид. 3-тє, випр. – К.: Український центр вивчення історії Голокосту, 2018. – 124 с. ISBN 978-966-2214-12-7
[Докладніше] -
Вийшов друком збірник учнівських робіт, що посіли призові місця на конкурсах Центру у 2006-2009 роках
Історія і уроки Голокосту: Збірник науково-дослідних учнівських робіт, 2006-2009 рр. - К.: Український центр вивчення історії Голокосту; Зовнішторгвидав України, 2010. - 400 с.
[Докладніше] -
Щоденник Давида Рубіновича
Перший переклад українською мовою щоденника Давида Рубіновича - хлопця-підлітка, який народився неподалік міста Кельце у Польщі перед війною і загинув у 1942 році в газовій камері табору смерті Треблінка.
[Докладніше] -
Навчальні матеріали з історії євреїв та антисемітизму в Європі побачили світ в Україні
Антисемітизм: давні та нові упередження Методичний посібник для вчителя
[Докладніше] -
Навчальні матеріали з історії євреїв та антисемітизму в Європі побачили світ в Україні
Частина 1: Євреї у Європі до 1945 року
[Докладніше] -
Навчальні матеріали з історії євреїв та антисемітизму в Європі побачили світ в Україні
Частина 2: Антисемітизм – вічна боротьба?
[Докладніше] -
Навчальні матеріали з історії євреїв та антисемітизму в Європі побачили світ в Україні
Частина 3: Упередження. You 2?
[Докладніше] -
Словник – довідник "Голокост в Україні (1941-1944)"
Голокост в Україні (1941-1944): Словник-довідник / Авт.-упор. О. Гісем, О. Мартинюк / Укр. центр вивчення історії Голокосту, Дім Анни Франк (Амстердам, Нідерланди). - Вид. 2-е, випр. і доп. - К.: "Сфера", 2007. - 100 с. - (Серія "Українська бібліотека Голокосту") - ISBN 966-8782-40-2.
[Докладніше] -
Каталог додаткової експозиції з історії голокосту на теренах України
«Єврейські діти України - жертви Голокосту»: каталог додаткової експозиції з історії голокосту на теренах України. - Київ, 2004 (1 вид.), 2006 (2 вид.), 2007 (3 вид). - 56 с. ISBN 966-7273-37-7
[Докладніше]
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
До 82-річниці трагедії Бабиного Яру. Освітні матеріали
Загибель невинних людей завжди залишає глибокий слід в історії. 29-30 вересня – це дні, коли Україна та світ вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру. Ці дні нам нагадують про те, як важливо пам'ятати минуле. Пам'ять про Бабин Яр нагадує нам, що важливо стримувати світ від занурення у темряву ненависті та жорстокості. Збереження світу та співжиття, поваги до прав людини та різноманітності – це завдання, якому ми повинні приділити особливу увагу, прагнучи запобігти подібним трагедіям у майбутньому.
[Докладніше] -
Про війну. Проєкт інтерв'ю із українськими вчителями
Із моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту весь час підтримував і продовжує підтримувати наших колег освітян з різних куточків України. І наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій. Із вересня 2022 року ми розпочали записувати інтерв'ю із українськими вчителями та викладачами університетів, випускниками програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія).
[Докладніше] -
«Хроніки оборони Києва»
Істориком і етнополітологом Віталієм Нахмановичем за фінансової підтримки Музею історії Києва, створено сайт «Хроніки оборони Києва» із щоденною хронологією битви за Київ від 24 лютого до 10 квітня 2022 року.
[Докладніше] -
Програма підтримки бібліотек успішно завершена
Ми раді повідомити, що успішно завершили програму підтримки бібліотек країни всіх рівнів. Програма тривала понад два місяці. За цей час 340 бібліотек країни отримали видання Українського центру вивчення історії Голокосту! А це означає, що більше людей мають доступ до цінної інформації, знань та розвитку. Книги є одним із головних інструментів для збереження та передачі подій минулого.
[Докладніше] -
Як навчити пам’ятати? Дискусія істориків на Українському радіо
Пропонуємо Вашій увазі дискусію Анатолія Подольського на програмі Українського радіо "Сьогодні. Вдень" разом з військовим істориком Василем Павловим.
Розмова присвячена проблемам і викликам викладання історії під час сучасної війни. Як протистояти російській пропаганді проти нас? Чому міфи шкідливі? Як навчити пам’ятати? Як зробити, щоб пам’ять про героїв та жертви сьогодення і минулого була "живою"?
[Докладніше]