Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Публічна дискусія: «Український націоналізм та євреї (1920-1950-ті рр.)»

Сьогодні одним з важливих викликів для українського суспільства залишається порозуміння зі складними сторінками минулого. Історія українсько-єврейських стосунків в міжвоєнний час, подіях Другої світової війни та перші повоєнні роки, сповнена багатьох міфів і частіше є предметом політичних дебатів та ідеологічних суперечок, ніж дискусій професійних істориків. Як слушно зауважив Олександр Зайцев: «Між міфами неможлива дискусія, можлива лише війна». Тож, метою заходу є фахове обговорення проблеми стосунків українського націоналізму до євреїв в декларативному та практичному вимірах. Організатори сподіваються, що дискусія стане початком для більшої ініціативи українських дослідників з вивчення, обговорення та осмислення проблеми. 

Учасники дискусії: Володимир В’ятрович, Олександр Зайцев, Юрій Радченко, Андрій Усач. 

Модератори: Сергій Гірік - кандидат історичних наук, викладач магістерської програми з юдаїки в НаУКМА, вчений секретар Української асоціації юдаїки" та Артем Харченко – кандидат історичних наук, доцент кафедри політичної історії НТУ «ХПІ», координатор проектів Центру дослідження міжетнічних відносин Східної Європи. 

Володимир В’ятрович – кандидат історичних наук, голова Українського інституту національної пам'яті, екс-директор Архіву Служби безпеки України. Дослідник Другої світової війни, Української повстанської армії, українсько-польських стосунків. 

Олександр Зайцев – доктор історичних наук, професор Українського католицького університету. Фахівець з історії бездержавних націоналізмів у міжвоєнній Східній Європі, українського інтегрального націоналізму, стосунків між націоналізмом та релігією. 

Юрій Радченко - кандидат історичних наук, директор Центру дослідження міжетнічних відносин Східної Європи, Яд Ханадів/Бераха пост докторальний дослідник. Досліджує історію Голокосту, українсько-єврейські стосунки, європейські праворадикальні рухи 1920-1940-х-рр. та колаборацію у Східній Європі в період Другої світової війни. 

Андрій Усач - керівник Архіву Центру досліджень визвольного руху, молодший науковий співробітник Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького». Вивчає нацистський окупаційний режим в Україні, місцеву колаборацію та Голокост. Контактна інформація: ethnickh@gmail.com. Тел.: +380975435364 Артем Харченко

Останні Новини

  • «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики»

    2 травня 2024 року у Пенітенціарній академії України у Чернігові відбувся круглий стіл «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики», до якого доєднались науковці та здобувачі вищої освіти ПАУ, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський; голова єврейської громади Чернігова Олександр Чеван; представниця єврейського музею у Кракові Вікторія Мудрицька .

    [Докладніше]
  • «Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій».

    2 травня 2024 р. в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса відбулася VI панельна дискусія „Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій”. Організаторами заходу були Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, Національна академія Служби безпеки України, Інститут історії України НАН України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.

    [Докладніше]
  • Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади

    Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 94 с.

    [Докладніше]
  • Відкрита лекція у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди

    25 квітня 2024 року відбудеться відкрита лекція (онлайн) Анатолія Подольського у навчально-методичному центрі факультету історії і права ХНПУ ім. Г.С. Сковороди на тему «Загрози тоталітаризму сьогодні. Теоретичні та методологічні аспекти»

    [Докладніше]
  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top