Війна Клари: правдива історія дівчини про дивовижний порятунок від нацистів
Війна Клари: правдива історія дівчини про дивовижний порятунок від нацистів / співавт. Стівен Гланц; пер. з англ. В. Бобров. – Київ: Український центр вивчення історії Голокосту, 2020. – 348 с.: іл.
Після того як нацисти захопили Жовкву, життя п’ятнадцятирічної єврейської дівчини Клари змінилося назавжди. Коли навколо почалися вбивства й депортації містян, родина Клари та ще дві сім’ї сховалися у саморобному бункері. Над ними жила родина Беків.
Пан Бек, п’яниця, бабій і самопроголошений антисеміт, – нетиповий для героїчних учинків персонаж, однак він упродовж усієї війни ризикував своїм життям, щоб уберегти підопічних. Життя під його заступництвом не було передбачуваним. Іноді здавалося, що загроза від Бека є не меншою за загрозу зовні.
Через шістдесят років Клара написала це надзвичайне свідчення. «Війна Клари» – це лірична, драматична та, попри найгірші обставини, справжня історія про надію та виживання.
Останні Новини
-
Райгород і Соболівка: життя та загибель єврейських громад
Райгород і Соболівка: життя та загибель єврейських громад / Наталія Дерев'янко. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 137 с.
[Докладніше] -
З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!
Друзі, колеги та колежанки! З Днем Незалежності України!
Це свято завжди було для нас символом гордості, єдності та свободи. Але сьогодні, коли наша країна проходить через один із найскладніших періодів у сучасній історії, це свято набуло ще більшого значення. Ціна, яку ми платимо за наше прагнення жити гідно в єдиній, незалежній та успішній європейській державі, є надзвичайно високою.
[Докладніше] -
Семінар-школа “Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять”, 2024
Український центр вивчення історії Голокосту в співпраці з Меморіалом «Яд Вашем» (Єрусалим) провів щорічний семінар-школу «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять».
[Докладніше] -
Презентація проєкту «Биківня, Бабин Яр, Буча — між масакрою та пам'яттю про неї».
5 серпня 2024 року відбулася онлайн презентація наукового проєкту «Биківня, Бабин Яр, Буча — між масакрою та пам'яттю про неї». Проєкт буде зосереджено на дослідженнях про злочини комунізму, нацизму і рашизму в Україні.
[Докладніше] -
День пам’яті жертв геноциду ромів
Сьогодні, 2 серпня, увесь світ вшановує пам’ять жертв нацистського геноциду ромів. Саме в ніч з 2 на 3 серпня 1944 року в нацистському таборі смерті Аушвіц-Біркенау на території Польщі нацисти вбили понад 4000 ромських в’язнів.
[Докладніше]