Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

insidethegates18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

Учасниці та учасники з різних куточків України, з різним життєвим і професійним досвідом, з різними ідеями та думками, обговорювали важливі питання минулого, сьогодення і майбутнього, разом та індивідуально кожен для себе розробляли план дій.

За цей короткий час ми встигли: під час групової роботи проаналізувати нові методи, підходи, виклики до навчання про історію Голокосту та права людини в контексті війни, що триває; більше дізнатися про міждисциплінарний підхід до навчання про Голокост, права людини та міжкультурної освіти; ознайомитися з методичним виданням «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»; обмінятися ідеями проєктів.

Тема людської гідності й прав людини завжди залишається важливою, особливо в сучасних умовах, коли в учнів та учениць з'являється все більше запитань щодо порушень прав людини. Учасники також підкреслили актуальність практикумів про історію, культуру й спадщину українських євреїв, історію Голокосту на українських теренах в європейському контексті; нікого не залишило байдужим обговорення вшанування пам’яті про Голокост сьогодні, історичні паралелі та актуальність комеморації.

Хоча програма і була дуже насичена, протягом двох днів час пройшов непомітно. Кожна і кожен відзначили, що змогли взяти в роботу багато корисних матеріалів та ідей для подальшої професійної діяльності.

Ми дякуємо учасникам за активну участь та небайдужість!

Фотоальбом

Останні Новини

 • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

  В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

  [Докладніше]
 • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

  18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

  [Докладніше]
 • ХХIV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського

  12-13 травня  відбувся ХХIV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! До фінальної частини конкурсу було допущено 39 робіт. Цьогоріч Конкурс відбувався в оффлайн режимі з дотриманням всіх заходів безпеки.

  [Докладніше]
 • 14 травня – День пам’яті українців-рятівників

  До Дня пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни, в Національному Музеї історії України у Другій світовій війні \ вже традиційно відбувся Всеукраїнський захід «Українці-рятівники. Марафон історій».

  Це щорічна зустріч учасників команди проєкту. Він був започаткований 2018 р. для систематизації та популяризації вивчення історії Голокосту в Україні. Як відомо, наша країна посідає четверте місце за кількістю осіб, яких Яд Вашем удостоїв звання Праведника народів світу, тобто тих, хто рятував євреїв під час найбільшого геноциду.

  [Докладніше]
 • «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики»

  2 травня 2024 року у Пенітенціарній академії України у Чернігові відбувся круглий стіл «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики», до якого доєднались науковці та здобувачі вищої освіти ПАУ, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський; голова єврейської громади Чернігова Олександр Чеван; представниця єврейського музею у Кракові Вікторія Мудрицька .

  [Докладніше]
Дивитися всі
Top