Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

"Етнополітичні проблеми Другої світової війни в Україні: наукові інтерпретації, історична пам'ять"

Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна
Історичний факультет
Центр краєзнавства 
Студентське наукове товариство
Центр досліджень міжетнічних відносин Східної Європи
Український Центр вивчення історії Голокосту 
Меморіальний парк "Дробицький Яр"
Східноукраїнська філія Міжнародного Соломонового університету

Запрошуємо Вас взяти участь у круглому столі, присвяченому 70-тій річниці трагедії Дробицького Яру "Етнополітичні проблеми Другої світової війни в Україні: наукові інтерпретації, історична пам'ять", який відбудеться 31 жовтня 2011 р. у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна 
Пропонуються наступні напрямки роботи: 
- Проблеми Голокосту та геноцидів інших народів України
- Національна політика окупаційних режимів
- Явище колаборації в етнічному вимірі
- Пропаганда на озброєнні протиборчих сторін
- Пам'ять про Другу світову війну в Україні
До участі запрошуються студенти, аспіранти та науковці.
Заявку на участь у круглому столі та тези доповіді або статті просимо подавати до 11 жовтня 2011 року через електронну форму на головній сторінці сайту історичного факультету ХНУ ім. В. Н. Каразіна [http://www-history.univer.kharkov.ua/]. Після реєстрації протягом трьох діб Ви отримаєте підтвердження на свою електронну адресу. 
Рішення про запрошення до участі буде винесено не пізніше 18 жовтня 2011 року. 
Матеріали круглого столу будуть опубліковані за рахунок організаторів. 
Вимоги до оформлення тез доповідей або статей: 
1. Обсяг не повинен перевищувати 8 тис. знаків (2-3 стор.) - для тез; повинен становити від 20 тис знаків (5 сторінок) для статей. 
2. Шрифт Times New Roman, кегль 14; інтервал - 1
3. Подані статті та тези повинні мати наступну вихідну інформацію:
- прізвище та ім'я автора (спочатку ім'я потім прізвище);
- повна назва навчального закладу або наукової установи, яку представляє автор.

Вимоги до оформлення тез доповідей або статей: 
1. Обсяг запропонованих тез не має перевищувати 8 тис. знаків (2-3 стор.), обсяг статті має становити на менше 20 тис. знаків (5 сторінок). 
2. Шрифт Times New Roman, кегль 14; інтервал - 1
3. Примітки - наскрізні, в квадратних дужках, де вказується порядковий номер роботи зі списку літератури та через кому - сторінка. Наприклад, [4, с. 57]. Кілька робіт перераховуються через крапку з комою. Між елементами в дужках обов'язково повинні бути пробіли. 
4. Бібліографічний опис повинен відповідати вимогам Держстандарту ДСТУ 7.1-2006. Монографії описуються без видань та загальної кількості сторінок, статті - без зазначення початкової та останньої сторінки статті. 
5. Список використаної літератури виноситься в кінець статті. Роботи розташовуються в алфавітному порядку.
6. Подані статті та тези повинні мати наступну вихідну інформацію:
- Ім'я та прізвище автора (напр. Іванов Іван Іванович)
- Науковий ступінь, посада. 
- Повна назва навчального закладу або наукової установи, яку представляє автор.
Адреса оргкомітету 
Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 5-59.
Тел.: +38(097)543-53-64, +38(099)025-97-05.
E-mail:ethnickh@gmail.com

 

Останні Новини

 • Нове видання: Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року

  Ми нарешті готові поділитися з Вами результатами зустрічей робочої групи «Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року». Протягом більшої частини літа ми з учасниками групи працювали над створенням перших рекомендацій для вчителів, які вже навчають про історію Голокосту і потребують порад, як змінити свою освітню діяльність у зв’язку з російською агресією проти України. Наразі текст впорядковано й підготовлено для широкого кола професійних читачів.

  [Докладніше]
 • «Суспільно-політичні та історичні аспекти розвитку сучасної єврейської громади України: європейський контекст».

  З такою назвою побачила світ колективна монографія, що була підготовлена Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАНУ, який є партнером УЦВІГу вже багато років. У монографії досліджуються питання розвитку хасидизму на сучасному етапі, історична доля кримчаків, особливості комплексної меморіалізації Бабиного Яру, відносини єврейських громад Європейського Союзу з національними урядами, можливість запозичення й застосування цього досвіду в українських реаліях та ін. Авторський колектив складається з відомих українських істориків та політологів, серед яких є і науковці нашого Центру

  [Докладніше]
 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  15 вересня 2022 року в рамках Тижня освіти дорослих, що традиційно організовує Кафедра філософії і суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО, відбулася неформальна зустріч професіоналів (MeetUp) із обговорення проблеми "Викладання суспільних дисциплін в умовах збройного конфлікту міжнародного характеру", в якому взяло участь 78 науковців, методистів та вчителів-практиків.

  Участь представниці робочої групи "Як говорити про Голокост після 24.02?" пані Олени Савицької відбулася завдяки запрошенню організаторки цього заходу, учасниці багатьох проєктів УЦВІГ доцентки цієї кафедри к.і.н. Ольги Сирцової

  [Докладніше]
 • Мемуари Джека Глотцера з Рогатина

  Раді Вам повідомити, що УЦВІГ в рамках проєкту "Мережа пам'яті" буде готувати нове видання спогадів в нашій книжковій серії "Бібліотека спогадів про Голокост"! Мемуари Джека Глотцера з Рогатина (Івано-Франківська область), який пережив Голокост буде видана двомовним виданням (українською та англійською мовами).

  [Докладніше]
 • Вебінар «Бабин Яр та російська війна проти України»

  Як зміняться пріоритети історичної пам’яті українців після завершення російсько-української війни? Чи може відбутися переосмислення Голодомору, радянських репресій, Другої світової, Голокосту, Майдану? Яке місце може зайняти сучасна війна серед подій новітньої української історії? Ці питання вже зараз турбують багатьох інтелектуалів, викладачів шкіл та вузів, є предметом дискусій в медіа та наукових форумах. 

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top