Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Gruner, Wolf. Jewish Forced Labor Under the Nazis: Economic Needs and Racial Aims, 1938-1944. - Cambridge University Press; published in association with the United States Holocaust Memorial Museum, 2008. - 322 p. ISBN 978-0-521-74357-0

insidethegates В монографии профессора истории при университете Южной Калифорнии Вольфа Грюнера "Еврейский принудительный труд в годы нацизма: экономические потребности и расистские цели, 1938-1944" рассматривается подневольный труд как ключевой аспект нацистской антиеврейской политики, который влиял на повседневную жизнь почти каждой еврейской семьи в оккупированной Европе. Эта книга впервые исследует, как формировалась система принудительного труда для евреев Германии, Австрии, Протекторате и на оккупированных польских землях. Уже к концу 1938 года в Германии и аннексированной Австрии евреев обязательными постановлениями властей стали использовать на принудительных работах. Вскоре подобные программы были учреждены гражданской администрацией на оккупированных немцами чешских и польских территориях. Более миллиона евреев работали на частные компании и государственные предприятия многие из них - в сотнях ныне забытых трудовых лагерей. В данной книге опровергаются тезисы о том, что организаторами системы подневольного труда выступало только СС и что эксплуатация была лишь обязательным элементом в системе массового уничтожения.

Останні Новини

 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
 • Презентація проєкту «Мережа пам’яті»

  3 листопада 2022 року в рамках німецької наукової, освітньої та культурної ініціативи «Українська година» відбулась онлайн презентація німецько-українського меморіального проєкту 

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top