Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

ISSUE № 1 (2) (2007)

ЗМІСТ / CONTENTS

ВІД РЕДАКЦІЇ

ДОСЛІДЖЕННЯ 

Михаил Мицель 
Запрет на увековечение памяти как способ замалчивания Холокоста: практика КПУ в отношении Бабьего Яра 

Александр Прусин 
Украинская полиция и Холокост в генеральном округе Киев, 1941-1943: действия и мотивации 

Мартына Русиняк 
Парадокс Треблинки: лагерь уничтожения как источник дохода для администрации, охранников и местного населения 

НОТАТКИ І РОЗДУМИ 

Николай Бессонов 
Об использовании терминов "Пораймос" и "Холокост" в значении "геноцид цыган" 

ДОКУМЕНТАЛЬНІ ДЖЕРЕЛА

Леонид Котляр
Моя солдатская судьба. Часть 2 
(Публикация Романа Ленчовского) 

Гетто в Юзівці (Сталіно): свідчать документи 
(Публікація Дмитра Титаренка 

РЕЦЕНЗІЇ 

Іван Дерейко 
Lower W. Nazi Empire-Building and the Holocaust in Ukraine. - Chapel Hill: University of North Carolina Press, 2005. - Pp. XVIII, 307 

Жанна Ковба
Наконечний Є. "Шоа" у Львові: спогади. - Львів: Літературна аґенція "Піраміда", 2006. - 286 с., 2-е видання 

Марина Михайлюк
Матеріали міжнародної науково-практичної конференції "Пропаганда та "єврейське питання" в ЗМІ на окупованій нацистами території України, 1941-1944" // Наукові записки: Збірник. - К.: Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України, 2006. - Вип. 31. - 161 с. 

Кирилл Феферман 
Войтенко Е.А. Холокост на юге России в период Великой Отечественной войны (1941-1943 гг.). Дисс. на соиск. учен. степени канд. ист. наук по специальности 07.00.02. - Ставрополь: Ставропольский гос. ун-т, 2005. - 236 с. 

Артур Фредекінд
Попович М. Червоне століття. - К.: АртЕк, 2005. - 888 с

ХРОНІКА 

Михайло Тяглий, Артур Фредекінд
Наукова міжнародно-практична конференція "Пропаганда та єврейське питання в ЗМІ на окупованій нацистами території України, 1941-1944" 

Жанна Ковба
Международная конференция "Холокост: память и предупреждение" 

Татьяна Величко
Всеукраинская летняя полевая школа по устной истории "Холокост глазами нееврейского населения (русских, украинцев, крымских татар) на примере Крымского полуострова" 

Віталій Нахманович 
Всеукраїнська наукова конференція "Друга світова війна і доля народів України" 

Анатолій Подольський
Міжнародний круглий стіл "Вчимося історії" 

Жанна Ковба 
Міжнародна наукова конференція "Бережани у пам'яті євреїв, поляків, українців" 

Жанна Ковба 
Міжнародна наукова конференція "Українсько-польське прикордоння за часів радянського режиму 1939-1941 років: українсько-польсько-єврейське соціальне життя та взаємовідносини" 

БІБЛІОГРАФИЯ 

Анотовані видання Українського центру вивчення історії Голокосту

Видання з тематики історії Голокосту та геноцидів

SUMMARIES 

ВІДОМОСТІ ПРО АВТОРІВ

ІНСТРУКЦІЇ АВТОРАМ 

Останні Новини

 • З Днем Вчителя!

  Шановні колеги та колежанки! Вітаємо з професійним святом! Команда УЦВІГ від щирого серця бажаємо Вам невичерпної енергії, натхнення, терпіння та здоров'я. Дякуємо, за Вашу невтомну працю, за Вашу відданість та міцний освітній фронт. Нехай робота дарує Вам тільки позитивні емоції та гарний настрій. А найголовніше якнайшвидшої перемоги і повернення до звичного життя 💙💛

  [Докладніше]
 • Нове видання: Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року

  Ми нарешті готові поділитися з Вами результатами зустрічей робочої групи «Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року». Протягом більшої частини літа ми з учасниками групи працювали над створенням перших рекомендацій для вчителів, які вже навчають про історію Голокосту і потребують порад, як змінити свою освітню діяльність у зв’язку з російською агресією проти України. Наразі текст впорядковано й підготовлено для широкого кола професійних читачів.

  [Докладніше]
 • «Суспільно-політичні та історичні аспекти розвитку сучасної єврейської громади України: європейський контекст».

  З такою назвою побачила світ колективна монографія, що була підготовлена Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАНУ, який є партнером УЦВІГу вже багато років. У монографії досліджуються питання розвитку хасидизму на сучасному етапі, історична доля кримчаків, особливості комплексної меморіалізації Бабиного Яру, відносини єврейських громад Європейського Союзу з національними урядами, можливість запозичення й застосування цього досвіду в українських реаліях та ін. Авторський колектив складається з відомих українських істориків та політологів, серед яких є і науковці нашого Центру

  [Докладніше]
 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  15 вересня 2022 року в рамках Тижня освіти дорослих, що традиційно організовує Кафедра філософії і суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО, відбулася неформальна зустріч професіоналів (MeetUp) із обговорення проблеми "Викладання суспільних дисциплін в умовах збройного конфлікту міжнародного характеру", в якому взяло участь 78 науковців, методистів та вчителів-практиків.

  Участь представниці робочої групи "Як говорити про Голокост після 24.02?" пані Олени Савицької відбулася завдяки запрошенню організаторки цього заходу, учасниці багатьох проєктів УЦВІГ доцентки цієї кафедри к.і.н. Ольги Сирцової

  [Докладніше]
 • Мемуари Джека Глотцера з Рогатина

  Раді Вам повідомити, що УЦВІГ в рамках проєкту "Мережа пам'яті" буде готувати нове видання спогадів в нашій книжковій серії "Бібліотека спогадів про Голокост"! Мемуари Джека Глотцера з Рогатина (Івано-Франківська область), який пережив Голокост буде видана двомовним виданням (українською та англійською мовами).

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top