Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту 2007

 

27 січня 2007 року Київська гімназія східних мов разом з Українським центром вивчення історії Голокосту провела Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, що проводиться в багатьох європейських країнах, після рішення ООН в листопаді 2005 року про збереження пам'яті про Голокост, дослідження та викладання цієї теми заради не повторення масових геноцидів в історії людства. 
На Меморіальному дні в гімназії були присутні викладачі та учні шкіл Києва, Білої Церкви та Броварів, також науковці, співробітники Українського центру вивчення історії Голокосту, представники Фонду історичних відеодокументів з Університету Південної Каліфорнії (США). Викладачі та учні підготували та прочитали тексти, уривки зі щоденників, вірші відомих авторів, які думали та писали про трагедію євреїв в роки нацизму. Були прочитані уривки зі щоденників Анни Франк, Давида Рубиновича, Хани Вейман, Паула Фрідмана, лист Віарда Равелінга Володимиру Янкелевичу, тексти та вірші Василя Гроссмана, Іллі Еренбурга, Пауля Целана та інших авторів. Також в рамках Меморіального Дня учасники подивилися фільм Сергія Буковського "Назви ім'я своє", який побудований на спогадах тих, що пережили Катастрофу та мали можливість взяти участь у дискусії з проблем, які пролунали у фільмі. Це була перша в Україні публічна дискусія з приводу фільму "Назви ім'я своє", презентація якого відбулася у Києві в жовтні 2006 року за участі Стівена Спілберга. Для тих хто взяв участь в Міжнародному дні пам'яті Голокосту, він запам'ятався надовго, і, можливо змусив замислитись над цінністю людського життя.

Останні Новини

 • Нове видання: Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року

  Ми нарешті готові поділитися з Вами результатами зустрічей робочої групи «Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року». Протягом більшої частини літа ми з учасниками групи працювали над створенням перших рекомендацій для вчителів, які вже навчають про історію Голокосту і потребують порад, як змінити свою освітню діяльність у зв’язку з російською агресією проти України. Наразі текст впорядковано й підготовлено для широкого кола професійних читачів.

  [Докладніше]
 • «Суспільно-політичні та історичні аспекти розвитку сучасної єврейської громади України: європейський контекст».

  З такою назвою побачила світ колективна монографія, що була підготовлена Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАНУ, який є партнером УЦВІГу вже багато років. У монографії досліджуються питання розвитку хасидизму на сучасному етапі, історична доля кримчаків, особливості комплексної меморіалізації Бабиного Яру, відносини єврейських громад Європейського Союзу з національними урядами, можливість запозичення й застосування цього досвіду в українських реаліях та ін. Авторський колектив складається з відомих українських істориків та політологів, серед яких є і науковці нашого Центру

  [Докладніше]
 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  15 вересня 2022 року в рамках Тижня освіти дорослих, що традиційно організовує Кафедра філософії і суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО, відбулася неформальна зустріч професіоналів (MeetUp) із обговорення проблеми "Викладання суспільних дисциплін в умовах збройного конфлікту міжнародного характеру", в якому взяло участь 78 науковців, методистів та вчителів-практиків.

  Участь представниці робочої групи "Як говорити про Голокост після 24.02?" пані Олени Савицької відбулася завдяки запрошенню організаторки цього заходу, учасниці багатьох проєктів УЦВІГ доцентки цієї кафедри к.і.н. Ольги Сирцової

  [Докладніше]
 • Мемуари Джека Глотцера з Рогатина

  Раді Вам повідомити, що УЦВІГ в рамках проєкту "Мережа пам'яті" буде готувати нове видання спогадів в нашій книжковій серії "Бібліотека спогадів про Голокост"! Мемуари Джека Глотцера з Рогатина (Івано-Франківська область), який пережив Голокост буде видана двомовним виданням (українською та англійською мовами).

  [Докладніше]
 • Вебінар «Бабин Яр та російська війна проти України»

  Як зміняться пріоритети історичної пам’яті українців після завершення російсько-української війни? Чи може відбутися переосмислення Голодомору, радянських репресій, Другої світової, Голокосту, Майдану? Яке місце може зайняти сучасна війна серед подій новітньої української історії? Ці питання вже зараз турбують багатьох інтелектуалів, викладачів шкіл та вузів, є предметом дискусій в медіа та наукових форумах. 

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top