Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Семінар «Історія Голокосту в Західній Україні та Східній Польщі імені Роберта Кувалека »

Лекції читали Владислава Москалець та Андрій Усач. В українській частині семінару учасники також відвідали експозицію "Юдаїка" у Львівському музеї історії релігії, про яку розповів її куратор Макси Мартин, місця пам'яті у Львові, Раві-Руській та Жовкві, де екскурсії проводили Ольга Педан--Слєпухіна, Любов Кремінець, Михайло Скрипка. Ще однією знаковою подією української частини семінару стала лекція від відомого дослідника історії Голокосту в Польщі Яна Томаша Ґросса. Під час польської частини семінару учасники відвідали меморіальні центри на місцях колишніх таборів смерті - Белжець та Майданек. Окрім того, на практикумах вони мали змогу ознайомитись із різними методиками та формами викладання історії Голокосту в цих згаданих інституціях. Лекції та воркшопи для учасників проводили Йоанна Зентар, Голда Шемеш, Ева Копер, Беата Сівек-Чюпак, Йоланта Ласковська, Агата Радковська, Володимир Дишлевук, Роберт Шухта. Семінар проводився за фінансової підтримки American Jewish Committee та Conference on Jewish Material Claims Against Germany

[Фотогалерея]

Останні Новини

 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
 • Презентація проєкту «Мережа пам’яті»

  3 листопада 2022 року в рамках німецької наукової, освітньої та культурної ініціативи «Українська година» відбулась онлайн презентація німецько-українського меморіального проєкту 

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top