Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Центр досліджень Голокосту при Інституті сучасної історії (Мюнхен) оголошує відкриття конкурсу на отримання стипендій.

Центр досліджень Голокосту при Інституті сучасної історії пропонує два гранти для наукового стажування в Мюнхені терміном до 4-х місяців кожне протягом 2014 року. Пропоновані стипендії надаються дослідникам з метою підтримати та активізувати вивчення історії Голокосту вченими з різних країн. Програма розрахована як на вже досвідчених істориків, так і на тих, що починають кар’єру. Ми зацікавлені у зміцненні міжнародних зв’язків, тому запрошуємо подавати заявки з різних країн Європи та інших частин світу. Умовою для отримання стипендії є спрямованість наукового інтересу заявника на історію Голокосту. 
       Заявники мають обґрунтувати необхідність перебування у Центрі та пояснити, які саме колекції архіву Інституту сучасної історії (а також, можливо, інших архівів Німеччини) дотичні до теми їхнього дослідження. Від стипендіатів очікують, що вони візьмуть активну участь у заходах та наукових дискусіях Центру, а також презентують власне дослідження. 
       Центр надає у розпорядження стипендіата робоче місце з комп’ютером та телефоном, та можливість використання ксерокса. Розмір стипендії залежить від академічного ступеня заявника (від 2000 євро для аспірантів/докторантів до 3500 євро для тих, хто здійснює постдокторське дослідження); буде також відшкодована вартість подорожі до Мюнхену та у зворотній бік. Одержання візи, сплата за житло та медичне страхування є відповідальністю одержувача стипендії. 
       Заявки – німецькою або англійською мовами – просимо надіслати до 15 грудня 2013 р. Вони мають містити: 
- Пояснювальний лист з обґрунтуванням необхідності отримання стипендії; 
- Дослідний проект (максимум 5 сторінок); 
- Резюме з переліком публікацій заявника; 
- Дві рекомендації. 
       За додатковими роз’ясненнями прохання звертатися до: 
Dr. Andrea Lo"w 
Center for Holocaust Studies at the Institute of Contemporary History 
Leonrodstr. 46 b 
80636 Munich 
GERMANY 
loew@ifz-muenchen.de 
+49-552790710

Останні Новини

  • До 82-річниці трагедії Бабиного Яру. Освітні матеріали

    Загибель невинних людей завжди залишає глибокий слід в історії. 29-30 вересня – це дні, коли Україна та світ вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру. Ці дні нам нагадують про те, як важливо пам'ятати минуле. Пам'ять про Бабин Яр нагадує нам, що важливо стримувати світ від занурення у темряву ненависті та жорстокості. Збереження світу та співжиття, поваги до прав людини та різноманітності – це завдання, якому ми повинні приділити особливу увагу, прагнучи запобігти подібним трагедіям у майбутньому.

    [Докладніше]
  • Про війну. Проєкт інтерв'ю із українськими вчителями

    Із моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту весь час підтримував і продовжує підтримувати наших колег освітян з різних куточків України. І наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій. Із вересня 2022 року ми розпочали записувати інтерв'ю із українськими вчителями та викладачами університетів, випускниками програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія).

    [Докладніше]
  • «Хроніки оборони Києва»

    Істориком і етнополітологом Віталієм Нахмановичем за фінансової підтримки Музею історії Києва, створено сайт «Хроніки оборони Києва» із щоденною хронологією битви за Київ від 24 лютого до 10 квітня 2022 року.

    [Докладніше]
  • Програма підтримки бібліотек успішно завершена

    Ми раді повідомити, що успішно завершили програму підтримки бібліотек країни всіх рівнів. Програма тривала понад два місяці. За цей час 340 бібліотек країни отримали видання Українського центру вивчення історії Голокосту! А це означає, що більше людей мають доступ до цінної інформації, знань та розвитку. Книги є одним із головних інструментів для збереження та передачі подій минулого.

    [Докладніше]
  • Як навчити пам’ятати? Дискусія істориків на Українському радіо

    Пропонуємо Вашій увазі дискусію Анатолія Подольського на програмі Українського радіо "Сьогодні. Вдень" разом з військовим істориком Василем Павловим.

    Розмова присвячена проблемам і викликам викладання історії під час сучасної війни. Як протистояти російській пропаганді проти нас? Чому міфи шкідливі? Як навчити пам’ятати? Як зробити, щоб пам’ять про героїв та жертви сьогодення і минулого була "живою"?

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top