Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Тренінг програми дослідження місць та джерел (Provenance Research Training Program (PRTP) у Хорватії

Програма дослідження місць та джерел (Provenance Research Training Program (PRTP) є проектом Європейського інституту спадку Шоа (European Shoah Legacy Institute (ESLI), започаткованим внаслідок Конференції з приводу майна часів Голокосту (Holocaust Era Assets Conference ) (Прага, 2009) та Терезинської декларації, підписаної 47 країнами. Програма має на меті дослідження джерел, місць та відповідної інформації щодо розкраденого нацистами мистецтва, юдаїки та іншої культурної власності. Вона надає поглиблену освіту для формування громади експертів, котрі зараз і в майбутньому займатимуться питаннями культурного грабунку часів Третього райху, Голокосту та Другої світової війни. Кожного року програма пропонує тижневі тренінги, котрі надають детальний історичний огляд культурного грабунку, еволюцію та практики його втілення; методологічне навчання, включаючи проведення спеціальних досліджень у громадських та приватних архівах; огляд та обговорення законодавчої бази та механізмів на національному та міжнародному рівнях, включаючи політичні, моральні та етичні аспекти реституції. Наступний тренінг програми відбудеться 10-15 березня 2013 р. у Загребі, Хорватія за сприяння Міністерства культури Республіки Хорватія та Центру музейної документації та Державною службою архівів Хорватії. 
Особливо заохочуються заявники з балканських та середземноморських країн. Строк для подання заявок (включаючи заявки на фінансову допомогу) на тренінг у березні 2013 р. у Загребі, Хорватія – до 4 січня 2013 р. 
Інформування учасників – 15 січня 2013 р. 
Детальна інформація про подання заявок за посиланням 
http://provenanceresearch.org/

Останні Новини

 • Нове видання: Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року

  Ми нарешті готові поділитися з Вами результатами зустрічей робочої групи «Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року». Протягом більшої частини літа ми з учасниками групи працювали над створенням перших рекомендацій для вчителів, які вже навчають про історію Голокосту і потребують порад, як змінити свою освітню діяльність у зв’язку з російською агресією проти України. Наразі текст впорядковано й підготовлено для широкого кола професійних читачів.

  [Докладніше]
 • «Суспільно-політичні та історичні аспекти розвитку сучасної єврейської громади України: європейський контекст».

  З такою назвою побачила світ колективна монографія, що була підготовлена Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАНУ, який є партнером УЦВІГу вже багато років. У монографії досліджуються питання розвитку хасидизму на сучасному етапі, історична доля кримчаків, особливості комплексної меморіалізації Бабиного Яру, відносини єврейських громад Європейського Союзу з національними урядами, можливість запозичення й застосування цього досвіду в українських реаліях та ін. Авторський колектив складається з відомих українських істориків та політологів, серед яких є і науковці нашого Центру

  [Докладніше]
 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  15 вересня 2022 року в рамках Тижня освіти дорослих, що традиційно організовує Кафедра філософії і суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО, відбулася неформальна зустріч професіоналів (MeetUp) із обговорення проблеми "Викладання суспільних дисциплін в умовах збройного конфлікту міжнародного характеру", в якому взяло участь 78 науковців, методистів та вчителів-практиків.

  Участь представниці робочої групи "Як говорити про Голокост після 24.02?" пані Олени Савицької відбулася завдяки запрошенню організаторки цього заходу, учасниці багатьох проєктів УЦВІГ доцентки цієї кафедри к.і.н. Ольги Сирцової

  [Докладніше]
 • Мемуари Джека Глотцера з Рогатина

  Раді Вам повідомити, що УЦВІГ в рамках проєкту "Мережа пам'яті" буде готувати нове видання спогадів в нашій книжковій серії "Бібліотека спогадів про Голокост"! Мемуари Джека Глотцера з Рогатина (Івано-Франківська область), який пережив Голокост буде видана двомовним виданням (українською та англійською мовами).

  [Докладніше]
 • Вебінар «Бабин Яр та російська війна проти України»

  Як зміняться пріоритети історичної пам’яті українців після завершення російсько-української війни? Чи може відбутися переосмислення Голодомору, радянських репресій, Другої світової, Голокосту, Майдану? Яке місце може зайняти сучасна війна серед подій новітньої української історії? Ці питання вже зараз турбують багатьох інтелектуалів, викладачів шкіл та вузів, є предметом дискусій в медіа та наукових форумах. 

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top