Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Український центр вивчення історії Голокосту має честь представити вебсайт проекту "Захистимо пам'ять"

Український центр вивчення історії Голокосту має честь представити вебсайт проекту "Захистимо пам'ять"


З цією метою у п’яти західноукраїнських громадах Львівської, Волинської та Рівненської областей – Рава-Руська, Кисилин, Острожець, Прохід та Бахів – споруджено меморіали. Вони увічнюють історію колись квітучого життя єврейського населення та його винищення. Нині проект продовжується у обраних населених пунктах Вінницької та Житомирської областей. 
У 2010 році з ініціативи Американського єврейського комітету (AJC) зібралась міжнародна коаліція «Захистимо пам’ять». До неї увійшли: 
* Яхад-Ін Унум 
* Комітет у справах збереження єврейських цвинтарів у Європі 
* Український єврейський комітет 
* Український центр вивчення історії Голокосту 
* Конгрес європейських рабинів 
* Консультантами проекту є Німецька народна спілка по догляду за військовими могилами та Центральна Рада євреїв Німеччини. 
Німецький федеральний уряд окремою статтею бюджету виділив фінансування для спорудження пам’ятників на місцях масових розстрілів євреїв у Східній Європі. Проект «Захистимо пам’ять» розпочав свою роботу у 2011 році як пілотний проект під патронатом Міністерства закордонних справ. 
Михайло Тяглий, Віталій Бобров та д-р Анатолій Подольський, Український центр вивчення історії Голокосту, провели семінари для вчителів та учнів на тему Голокосту у Східній Європі. Історики Світлана Бурмістр та Рей Брендон виступили експертами проекту. 
До Наглядової ради проекту входять д-р Андрей Ангрік (історик), д-р Ульріх Бауманн та Уве Ноймеркер (обидва представляють Фонд «Меморіал вбитим жертвам Європи»), проф. Габбо Кнох (Кельнський університет), д-р Томас Лутц (Фонд «Топографія терору»), проф. Ґюнтер Морш (Фонд «Бранденбурзькі меморіали), д-р Андрій Портнов (історик) та д-р технічних наук Ґюнтер Шлюше (Фонд «Берлінський мур»). 
Створені проектом «Захистимо пам’ять» меморіали присвячені усім єврейським жертвам, що загинули внаслідок масових розстрілів під час Голокосту. Плекаємо надію на те, що спорудження п’яти пам’ятних місць приверне увагу до масштабу нацистського свавілля в Україні, який довгий час не усвідомлювався, та поряд з гідним вшануванням пам’яті жертв сприятиме ґрунтовному історичному дослідженню. 
Український вебсайт проекту: http://protecting-memory-ua.org/ 
Загальний вебсайт проекту українською, німецькою та англійською: http://www.protecting-memory.org/ 

Останні Новини

 • Нове видання: Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року

  Ми нарешті готові поділитися з Вами результатами зустрічей робочої групи «Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року». Протягом більшої частини літа ми з учасниками групи працювали над створенням перших рекомендацій для вчителів, які вже навчають про історію Голокосту і потребують порад, як змінити свою освітню діяльність у зв’язку з російською агресією проти України. Наразі текст впорядковано й підготовлено для широкого кола професійних читачів.

  [Докладніше]
 • «Суспільно-політичні та історичні аспекти розвитку сучасної єврейської громади України: європейський контекст».

  З такою назвою побачила світ колективна монографія, що була підготовлена Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАНУ, який є партнером УЦВІГу вже багато років. У монографії досліджуються питання розвитку хасидизму на сучасному етапі, історична доля кримчаків, особливості комплексної меморіалізації Бабиного Яру, відносини єврейських громад Європейського Союзу з національними урядами, можливість запозичення й застосування цього досвіду в українських реаліях та ін. Авторський колектив складається з відомих українських істориків та політологів, серед яких є і науковці нашого Центру

  [Докладніше]
 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  15 вересня 2022 року в рамках Тижня освіти дорослих, що традиційно організовує Кафедра філософії і суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО, відбулася неформальна зустріч професіоналів (MeetUp) із обговорення проблеми "Викладання суспільних дисциплін в умовах збройного конфлікту міжнародного характеру", в якому взяло участь 78 науковців, методистів та вчителів-практиків.

  Участь представниці робочої групи "Як говорити про Голокост після 24.02?" пані Олени Савицької відбулася завдяки запрошенню організаторки цього заходу, учасниці багатьох проєктів УЦВІГ доцентки цієї кафедри к.і.н. Ольги Сирцової

  [Докладніше]
 • Мемуари Джека Глотцера з Рогатина

  Раді Вам повідомити, що УЦВІГ в рамках проєкту "Мережа пам'яті" буде готувати нове видання спогадів в нашій книжковій серії "Бібліотека спогадів про Голокост"! Мемуари Джека Глотцера з Рогатина (Івано-Франківська область), який пережив Голокост буде видана двомовним виданням (українською та англійською мовами).

  [Докладніше]
 • Вебінар «Бабин Яр та російська війна проти України»

  Як зміняться пріоритети історичної пам’яті українців після завершення російсько-української війни? Чи може відбутися переосмислення Голодомору, радянських репресій, Другої світової, Голокосту, Майдану? Яке місце може зайняти сучасна війна серед подій новітньої української історії? Ці питання вже зараз турбують багатьох інтелектуалів, викладачів шкіл та вузів, є предметом дискусій в медіа та наукових форумах. 

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top