Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Чтобы знали и помнили

В 2005 году в Иерусалиме Яд Вашем издал книгу «Чтобы знали и помнили», под редакцией Беллы Гутерман и Авнера Шалева. На основе книги Исраэля Гутмана «История Катастрофы» и материалов Музея истории Катастрофы Яд Вашем, перевод на русский язык Марка Шрабермана, редактор перевода Лариса Шварц. Редакционная коллегия – Ишай Амрами, Наама Галиль, Иегудит Инбар, Хавива Пелед Кармели, Иегудит Шендар, Нина Шпрингер Ахарони. Книга прекрасно оформлена, издана она к 50-летию со дня основания Национального Мемориала Катастрофы (Шоа) и Героизма. 
В обращении Председателя Совета директоров Яд Вашем Авнера Шалева говорится о том, что сегодня, через 50 лет со времени основания музея Гора Памяти (Гар Газикарон) «превратилась в центр еврейской и мировой памяти о Катастрофе». 
Новый музейный комплекс в Яд Вашем, о котором много говорится в альбоме – «сосредоточие колоссальных знаний, накопленных за 60 лет исследований Катастрофы». Книга проводит читателя «сквозь череду событий в той последовательности, в какой они представлены в Яд Вашем». 
Напомним читателю, что Яд Вашем был основан в 1953 году; в 1957 году было открыто первое здание на Гар Газикарон; в 1962 году открылась Аллея Праведников народов мира; только в 1994 году открыт Международный институт по исследованию Катастрофы; в 1999 открыто здание Международной школы; в 2000 году состоялся визит папы римского Иоанна Павла II; и наконец 15 марта 2005 года произошла инаугурация нового музея.
Подчеркнем, что каждому украинскому учителю, который принял участие на семинаре в Яд Вашем, был подарен этот замечательный альбом по истории Шоа. 
Для всех тех, кого интересует история Катастрофы, история Мемориала Яд Вашем – мы предлагаем E-mail: publications.marketing@yadvashem.org.il

Останні Новини

 • Нове видання: Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року

  Ми нарешті готові поділитися з Вами результатами зустрічей робочої групи «Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року». Протягом більшої частини літа ми з учасниками групи працювали над створенням перших рекомендацій для вчителів, які вже навчають про історію Голокосту і потребують порад, як змінити свою освітню діяльність у зв’язку з російською агресією проти України. Наразі текст впорядковано й підготовлено для широкого кола професійних читачів.

  [Докладніше]
 • «Суспільно-політичні та історичні аспекти розвитку сучасної єврейської громади України: європейський контекст».

  З такою назвою побачила світ колективна монографія, що була підготовлена Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАНУ, який є партнером УЦВІГу вже багато років. У монографії досліджуються питання розвитку хасидизму на сучасному етапі, історична доля кримчаків, особливості комплексної меморіалізації Бабиного Яру, відносини єврейських громад Європейського Союзу з національними урядами, можливість запозичення й застосування цього досвіду в українських реаліях та ін. Авторський колектив складається з відомих українських істориків та політологів, серед яких є і науковці нашого Центру

  [Докладніше]
 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  15 вересня 2022 року в рамках Тижня освіти дорослих, що традиційно організовує Кафедра філософії і суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО, відбулася неформальна зустріч професіоналів (MeetUp) із обговорення проблеми "Викладання суспільних дисциплін в умовах збройного конфлікту міжнародного характеру", в якому взяло участь 78 науковців, методистів та вчителів-практиків.

  Участь представниці робочої групи "Як говорити про Голокост після 24.02?" пані Олени Савицької відбулася завдяки запрошенню організаторки цього заходу, учасниці багатьох проєктів УЦВІГ доцентки цієї кафедри к.і.н. Ольги Сирцової

  [Докладніше]
 • Мемуари Джека Глотцера з Рогатина

  Раді Вам повідомити, що УЦВІГ в рамках проєкту "Мережа пам'яті" буде готувати нове видання спогадів в нашій книжковій серії "Бібліотека спогадів про Голокост"! Мемуари Джека Глотцера з Рогатина (Івано-Франківська область), який пережив Голокост буде видана двомовним виданням (українською та англійською мовами).

  [Докладніше]
 • Вебінар «Бабин Яр та російська війна проти України»

  Як зміняться пріоритети історичної пам’яті українців після завершення російсько-української війни? Чи може відбутися переосмислення Голодомору, радянських репресій, Другої світової, Голокосту, Майдану? Яке місце може зайняти сучасна війна серед подій новітньої української історії? Ці питання вже зараз турбують багатьох інтелектуалів, викладачів шкіл та вузів, є предметом дискусій в медіа та наукових форумах. 

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top